Blog

Jak správně skladovat potraviny v restauraci v souladu s předpisy

17. 1. 2023 | Nejen při přípravě pokrmů, ale i při jejich skladování je potřeba dodržovat přísná hygienická pravidla a opatření. Víte, jak správně na to?

Kde nejlépe nakoupit gastro vybavení pro vaši provozovnu

17. 1. 2023 | Ať už si zařizujete restauraci úplně od píky nebo předěláváte již existující provoz, investice do vybavení je vždy zásadní krok, a je tedy dobré si ji řádně promyslet. Kde je nejlepší gastro vybavení kuchyně pořídit?

Bude pro váš gastro provoz lepší spirálový, nebo planetární hnětač těsta?

21. 12. 2022 | Správné, vhodně vybrané vybavení je v gastronomii stejně důležité jako kvalitní suroviny. Platí to samozřejmě i v rámci přípravy pizzy a dalších pečených výrobků, kde je alfou a omegou hnětač těsta. Víte, jestli se vám hodí více planetární, nebo spirálový?

Co musíte vědět, když si chcete otevřít vlastní restauraci

21. 12. 2022 | Restaurace, to není jen skvělý kuchař a kvalitní suroviny. Jsou to i nejrůznější pravidla, která se musí dodržovat: ohledně čistoty a hygieny, bezpečnosti a dalších oblastí. Na co tedy nesmíte zapomenout, chcete-li úspěšně provozovat restauraci?

Znáte všechny přednosti stolních vařičů? A víte, který typ si vybrat?

29. 11. 2022 | Ne každý provoz má prostor na samostatný sporák s troubou. A některým se to ani nevyplatí. Do jakých typů podniku jsou ideální stolní vařiče? A je lepší zvolit elektrický, nebo plynový model?

Víte, k čemu v gastronomii slouží tenderizéry a jak při přípravě masa pomohou i vám?

29. 11. 2022 | Tuhé maso, které lze jen obtížně ukrojit, natož rozkousat, nemá rád nikdo. Proto se chcete jistě vyvarovat toho, abyste jej servírovali vašim hostům. Spolehlivým pomocníkem vám v tom bude právě tenderizér.

Jaké vybavení by kromě profesionálního kávovaru nemělo chybět ve vaší kavárně?

21. 10. 2022 | Plánujete otevřít vlastní kavárnu nebo zrenovovat tu stávající? Pokud s ní chcete uspět, měli byste vše promyslet do posledního detailu, včetně nákupu správného vybavení. Víte, bez čeho se rozhodně neobejdete, a s čím můžete naopak počkat?

Víte, jak připravit vašim hostům perfektní domácí šlehačku?

21. 10. 2022 | Pravá domácí šlehačka je luxusní, nadýchaná a jemně hříšná pochoutka, která strčí všechny napodobeniny ze spreje do kapsy. S dobrými surovinami i vybavením příprava navíc není náročná. Víte, jak na ní?

Víte, k čemu jsou v gastronomii šokové zchlazovače a zmrazovače?

26. 9. 2022 | Provoz restaurace nebo jiného gastronomického zařízení s sebou nese velkou dávku zodpovědnosti. Mimo jiné i za to, že vámi servírované pokrmy budou zdravotně nezávadné. A přesně s tím vám pomůže šokový zchlazovač a zmrazovač.

Naučte se několik jednoduchých triků pro zdravější gastro provozy

26. 9. 2022 | Zdravý životní styl, k němuž samozřejmě patří i zdravé jídlo, vyznává stále více zákazníků restaurací. Abyste si i vy své zákazníky udrželi, a pravděpodobně získali i nějaké další, možná by stálo za to osvěžit vaše menu, případně nabídnout zdravější variantu stávajících pokrmů.

V čem spočívá největší výhoda lávových grilů a proč si jeden pořídit

25. 8. 2022 | Ať už ve vaší provozovně připravujete lahodné burgery, šťavnaté steaky nebo křupavé kuřátko, určitě se snažíte, aby jejich chuť byla co nejlepší. A věděli jste, že právě s tím by vám mohl pomoci lávový gril?

Proč se vyplatí mít ve vaší gastro provozovně vlastní kynárnu na těsto

25. 8. 2022 | Pokud ve vaší provozovně alespoň občas připravujete hostům vaše vlastní pečivo, určitě víte, jak důležitý proces je kynutí těsta. Často dokonce rozhoduje o výsledné podobě a chuti pečiva, takže se rozhodně nevyplatí jej podcenit. Pomoci vám s ním může kynárna.

Jak vám ve vaší provozovně může pomoci elektrický krouhač zeleniny

29. 7. 2022 | Ať už provozujete rychlé občerstvení, restauraci nebo školní jídelnu, je u vás zpracování zeleniny a ovoce jistě na denním pořádku. Chtít však po personálu, aby vše zpracovávali ručně, je nemyslitelné. Na to jsou elektrické krouhače zeleniny, které vám i kuchařům ulehčí život.

Jak vybrat chladicí vitrínu přesně na míru potřebám vaší provozovny

25. 7. 2022 | Nabízíte zákazníkům dorty a další dezerty, ovocné či zeleninové saláty, sýry nebo jiné občerstvení? Pak váš provoz rozhodně potřebuje skleněnou vitrínu. Víte, z čeho vlastně můžete vybírat a jaká vitrína pro vás bude nejlepší?

Podle čeho vybrat profesionální výrobník těstovin do vaší restaurace

22. 6. 2022 | Kupované těstoviny se těm pravým domácím nemohou v žádném případě nikdy rovnat. Ví to i vaši hosté, a rozhodně to umí ocenit. Dopřejte jim tedy potěšení z různých druhů poctivých domácích těstovin.

Jaké čisticí prostředky nesmí chybět v žádném dobrém gastro provozu

20. 6. 2022 | Pokud chcete, aby byla vaše kuchyň dokonale hygienicky čistá, rozhodně si nevystačíte jen s horkou vodou: budete potřebovat i chemii. Víte, bez které se žádná profesionální gastro provozovna neobejde?

Znáte všechny druhy výrobníku ledu a tříště, a víte, který si vybrat?

15. 6. 2022 | Led se možná na první pohled nejeví jako zásadní prvek v oblasti gastronomie, ale opak je pravdou. Profesionální catering, hotelová kuchyně ani restaurace se bez něj neobejde. Na trhu je však více typů: víte, který je ten pravý pro vás?

K čemu všemu můžete v gastro provozu využít salamandr gril a jaký vybrat

25. 5. 2022 | Hledáte do vaší provozovny zapékací gril, ale uvítali byste, kdyby uměl ještě něco navíc? Pak je pro vás salamandr jako dělaný. Věděli jste, co všechno se s jeho pomocí dá vykouzlit a z jakých variant přístroje můžete vybírat?

Jak správně používat gastro vodní lázeň a který typ vybrat do vašeho provozu

18. 5. 2022 | K vaření speciálních pokrmů i k ohřevu těch hotových je nejlepší vodní lázeň. Víte, jak ji správně používat a který typ bude nejvhodnější právě do vašeho provozu?

Podle čeho vybírat termobox na jídlo, aby si uchovalo původní teplotu?

11. 5. 2022 | Provozujete cateringovou společnost, rozvážíte větší množství hotových pokrmů nebo prostě jen potřebujete udržet uvařená jídla teplá? Potom ve vaší výbavě rozhodně nesmí chybět termobox. Víte, jak vybrat ten správný?

Jaké jsou výhody košíků do myčky na nádobí a proč byste je měli mít i vy

4. 5. 2022 | Čisté nádobí, sklenice i příbory jsou naprosto nezbytným předpokladem úspěšného provozu. Také proto už snad neexistují kuchyně bez komerční myčky na nádobí. Ne všichni však při mytí používají koše a organizéry, ačkoliv s sebou přinášejí řadu výhod.

Jaký si vybrat kávovar do vašeho provozu: je lepší pákový, nebo automatický?

27. 4. 2022 | Kávovar je pro každý provoz nemalou investicí. V případě kaváren dokonce mnohdy rozhoduje o jejich budoucím osudu. Není proto divu, že jeho výběru chce každý, kdo podniká v gastronomii, věnovat maximální péči. Víte, který bude právě pro vás ten pravý?

Jak zpestřit vámi nabízené menu pomocí stolní elektrické udírny na piliny?

20. 4. 2022 | Přemýšlíte, jak obohatit vaši nabídku delikates o něco výjimečného? Zkuste to s vašimi vlastními uzenými pokrmy připravenými v elektrické udírně. Pokud si ji vyberete správně, nijak zvlášť nezatíží váš rozpočet a investice do ní se vám rychle vrátí.

Jak na snadné, ale důkladné čištění přístrojů v profi gastro provozech

13. 4. 2022 | Bez hygienicky čistého prostředí a vybavení se můžete s podnikáním v gastronomii rozloučit. Nejde jen o splnění norem, ale i o zdraví vašich hostů a zaměstnanců. Jak tedy přistoupit k úklidu kuchyně, aby nikoho nevyčerpal a vše zářilo čistotou?

Co byste měli sledovat při výběru servírovacího stolku na kolečkách

6. 4. 2022 | Vhodně vybraný servírovací stolek může pro vaši provozovnu znamenat naprosto zásadní rozdíl v efektivitě a rychlosti obsluhy. A nezáleží na tom, jestli provozujete restauraci, hotel nebo mobilní catering. Stačí jen dobře přizpůsobit výběr.

Mlýnek na koření by měl být součástí každé provozovny. Zjistěte, proč

30. 3. 2022 | Pokud provozujete pekárnu, restauraci či kavárnu nebo se staráte o catering na různých společenských akcích, měl by být součástí vašeho vybavení nejen mlýnek na mák.

Vybíráte gastro mixér do profi kuchyně? Inspirujte se našimi tipy

23. 3. 2022 | Kvalitní a výkonný mixér je nezbytnou součástí každého gastro provozu. Usnadní vašim zaměstnancům přípravu jídla i nápojů a umožní jim rychle obsloužit zákazníka.

Jak vybrat profesionální horkovzdušnou troubu na pečení vánočního cukroví

27. 12. 2021 | Stále více domácností dnes nemá na vánoční pečení čas. Využijte toho ve svůj prospěch a nabídněte zákazníkům hotové voňavé cukroví různých druhů. Víte, v jaké troubě se vám bude péct nejlépe?

Jak vybrat profesionální elektrickou škrabku na brambory do gastroprovozu

17. 12. 2021 | V dnešní době je téměř v jakémkoliv gastronomickém provozu ruční loupání brambor zcela nemyslitelné. Náročnost na čas i na zápěstí pověřené osoby by byla zcela neadekvátní. Právě od toho jsou tu elektrické škrabky brambor, které vám ušetří čas i námahu.

Proč by ve vašem provozu neměl chybět bufetový stůl, jenž hřeje i chladí

7. 12. 2021 | Vlastníte catering, zajišťující občerstvení na svatbách, oslavách či firemních eventech? Nebo provozujete hotel, penzion, případně samoobslužnou jídelnu? Pak ve vašem vybavení rozhodně nesmí chybět bufetové stoly!

Režon na talíře je nepostradatelný pro každý gastro provoz. Víte proč?

30. 11. 2021 | Teplý pokrm patří na teplý talíř: o tom není sporu. A režon je prostředek, kterým toho dosáhnete. Na trhu je však režon k dispozici ve vícero různých podobách, z nichž každá nabízí výhody pro určitý typ gastro provozu. Víte, který je ten pravý pro vás?

Víte, který velkokapacitní překapávač kávy bude pro vaše potřeby nejlepší?

6. 8. 2021 | Potřebujete-li v krátkém čase a s minimálními náklady servírovat hostům velké množství kávy, je velkokapacitní překapávač jednoznačně nejlepším řešením. V čem se ale od sebe liší na trhu nabízené modely, a který z nich bude ten pravý pro vás?

Chcete obohatit váš nápojový lístek? Pomůže výrobník chlazených nápojů

1. 8. 2021 | Provozujete cukrárnu, bar nebo jiné občerstvení a nevíte jak se nejlépe odlišit od konkurence? Zkuste to s chlazenými drinky! Přilákáte nové zákazníky a mile překvapíte ty stávající. Chce to jen vybrat ten správný model výrobníku.

Staňte se experty na hot dogy: Od párků v rohlíku až po exotické speciality

29. 7. 2021 | Hot dogy na různé způsoby, stejně jako samotné párky, budou zákazníci chtít vždycky. Investice do vybavení k jejich přípravě se tedy vždy vyplatí. A pokud to vezmete za správný konec, můžete na hot dozích klidně postavit celý byznys.

5 důvodů, proč byste měli chtít vařit na indukci i ve své provozovně

22. 7. 2021 | Indukční plotny představují alternativu ke klasickým sklokeramickým varným deskám. A sice alternativu, o které, pokud máte rádi efektivní technologie, rozhodně budete chtít uvažovat. V čem tkví hlavní přednosti indukce?

Jak vám může v gastronomii pomoci vhodně zvolená profi mikrovlnná trouba?

9. 6. 2021 | V době, kdy čas znamená peníze je profesionální mikrovlnka nezbytnou součástí každého gastro provozu. Urychlí přípravu jídel, usnadní práci vašim zaměstnancům a vám ušetří peníze. Ovšem pod jednou podmínkou: parametry mikrovlnné trouby musí vyhovovat požadavkům vašeho provozu.

Jak maximálně zefektivnit servírování čaje? Pomůže vám ohřívač horké vody!

8. 6. 2021 | Když potřebujete v krátkém časovém úseku servírovat větší množství čajů či jiných horkých nápojů, neobejdete se bez dostatečné zásoby horké vody. A chcete-li podobnou situaci řešit efektivně, zapomeňte na rychlovarné konvice: potřebujete ohřívač horké vody.

Pily na kosti do každé profi kuchyně

30. 4. 2021 | Elektrická pásová pila je nezbytným pomocníkem pro každý provoz, jehož denním chlebem je práce s masem. Díky vysokému výkonu si pily na kosti poradí s čerstvým i zmrzlým masem a problémy jim nebudou činit ani tvrdé kosti.

Vyberte si správný blixér

21. 4. 2021 | Provozujete zdravotnické zařízení, jesle nebo hospic? Nebo vlastníte cukrárnu či cateringový servis? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ano, je blixér přesně tím, co potřebujete.

Hledáte profi odšťavňovač?

31. 3. 2021 | Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy, neboli freshe, jsou stále populárnější. Chcete svým hostům dopřát i vy lahodnou porci zdravých vitamínů? Pak je nákup odšťavňovače rozhodně na místě.

Podle čeho vybrat krouhač sýra

31. 3. 2021 | Elektrické krouhače sýra jsou nepsanou povinnou výbavou do každé fromagerie, pizzerie, provozovny rychlého občerstvení, ale i do supermarketu nebo dokonce cukrárny. Jaké jsou ale jejich základní parametry, jimiž byste měli řídit váš výběr?

Jak prodloužit potravinám trvanlivost – a při zachování výživových hodnot?

25. 2. 2021 | Nakupujete, prodáváte nebo vyrábíte větší množství potravin? Pak pochopitelně nechcete, aby se vám kazily a vy jste kvůli tomu přicházeli o zisk. S baličkou potravin prodloužíte normální trvanlivost až o pětinásobek!

Jak vybrat správný typ hnětače těsta pro profi gastronomické zařízení

18. 2. 2021 | Úspěch v profesionální gastronomii nezáleží jen na kuchaři, ale i na vybavení, které mu dáte k dispozici. Profi hnětač těsta je přitom jeden z nejlepších pomocníků, jaké můžete vašemu kuchaři poskytnout.

Podle čeho si vybrat ideální plotnu na palačinky pro svoji restauraci?

25. 1. 2021 | Chystáte se obohatit nabídku své restaurace či kavárny o oblíbenou pochoutku s příchutí Francie? Pak potřebujete nejen kvalitní těsto, ale především prvotřídní vybavení. Víte, jak správně vybrat vhodnou plotnu na palačinky?

Plánujete se zaměřit na středomořskou kuchyni? Pak musíte mít gril na gyros

11. 1. 2021 | Kousky šťavnatého masa, odřezané z otočného grilu a podávané s pita chlebem, rozmanitou zeleninou a dresinkem jsou dnes často žádanou pochoutkou. Bez gyros grilu je ale připravíte jen těžko.

Jaké výhody vám přinesou gastro fritézy?

21. 12. 2020 | Zlatavé a křupavé hranolky, cibulové kroužky nebo třeba kuřecí stripsy vašim hostům jen těžko připravíte bez fritézy. Víte ale, jakou fritézu si máte vybrat právě do vaší restaurace?

Jaké existují typy myček a leštiček?

14. 12. 2020 | Ať už provozujete hotel, restauraci nebo bar, vždy se musíte nějak vypořádat s problémem použitého nádobí. V době pokročilých technologií je jasné, že nebudete talíře ani sklenice mýt v ruce, ale pořídíte si na to myčku. Která je však ta pravá právě pro vás?

Vařiče těstovin a ohřívače hranolek

23. 11. 2020 | Provozujete rychlé občerstvení, bistro, kiosek nebo stánek, případně připravujete jídla z minutkové kuchyně? Pak se vám určitě budou hodit přístroje, které vám ušetří čas a zjednoduší práci.

Jak vám pomohou ohřívače talířů?

16. 11. 2020 | Ani ten nejlepší pokrm na světě nikoho neohromí, pokud je servírovaný na studeném talíři. Ten totiž dokáže okamžitě snížit teplotu servírovaného pokrmu až o 40 %. A jelikož chuť jídla je úzce svázána s jeho teplotou, nevyplatí se toto riziko podceňovat.

Výběr vařiče vody pro restauraci

21. 10. 2020 | Nabízíte-li ve vašem zařízení hostům čaj, kávu nebo jiné horké nápoje, je pro vás výrobník horké vody takřka nezbytností: ušetří vám čas i peníze, a navíc budete mít neustálou zásobu dostatečného množství horké vody.

K čemu vám pomůže vařič vajec?

7. 10. 2020 | Snad každý, kdo pracuje v gastronomii, může potvrdit nakolik různorodá jsou někdy přání a požadavky zákazníků: a to i u tak zdánlivé maličkosti, jakou jsou vařená vejce.

Sterilizátory na nože: Proč ano a jak je vybrat?

27. 8. 2020 | Nože jednoznačně patří mezi nejpoužívanější nástroje gastronomického průmyslu. To na ně ovšem klade také vysoké nároky z hlediska hygieny. A jelikož v kuchyni nebývá času ani rukou nazbyt, jsou sterilizátory na nože naprosto ideálním řešením.

Originální pizzu? Vsaďte na italské pece na pizzu Moretti Forni!

27. 8. 2020 | Chystáte se otevřít bar, zpestřit nabídku občerstvení v již zavedené hospůdce, anebo rovnou plánujete otevřít vlastní italskou restauraci? Pak ve vaší nabídce nesmí chybět čerstvě upečená pizza.

Co vše dokáže výrobník těstovin?

31. 7. 2020 | Vlastníte nebo plánujete otevřít restauraci s italskou kuchyní a přemýšlíte, čím se nejlépe odlišit od konkurence? Zkuste to s domácími těstovinami: od těch kupovaných jsou chuťově o několik tříd výše a vaši hosté to dozajista ocení.

Softcooker: Vakuový vařič, který dokáže zachovat živiny v potravinách

29. 7. 2020 | Chcete ve své restauraci připravovat jídla šetrněji, aby neztratily nejen živiny, ale ani chuť či barvu? Pak přemýšlejte o softcookeru. Ten slouží k pozvolnému a zdravému vakuovému vaření, které můžete znát také pod označením sous-vide. Vaření probíhá ve vodní lázni při konstantní nízké teplotě.

Vertikální kutry

22. 7. 2020 | Chtěli byste ve své restauraci či občerstvení podávat tu nejjemnější domácí majonézu, paštiku nebo pyré, ale tak, aby tyto pochutiny šly vyrobit v podstatě bez námahy a rychle? Pak rozhodně potřebujete vertikální kutr!

Nářezové stroje – jak vybrat správně nářezový stroj

30. 6. 2020 | Má-li vaše provozovna co do činění s prodejem uzenin, masa, sýra nebo i chlebu, pak je pro vás nářezový stroj nezbytností. A nezáleží na tom, zda provozujete bistro s občerstvením nebo hypermarket.

Jak si vybrat správný mlýnek na maso, který bude pro váš provoz ideální

15. 6. 2020 | Máte bistro, restauraci anebo provozujete třeba školní jídelnu či supermarket? Potom nejspíš máte v nabídce i sekanou, karbanátky, hamburgery nebo jiné pochoutky z mletého masa, k jehož tvorbě pochopitelně potřebujete profesionální mlýnek.

Jak vybrat vhodný kávomlýnek?

15. 5. 2020 | Ve světě profesionální přípravy kávy je kávomlýnek hned po kávovaru druhým nejdůležitějším přístrojem. Vlastníte-li tedy prodejnu kávy nebo provozujete restauraci, bar či kavárnu, profesionální mlýnek na kávu by vám rozhodně neměl chybět ve výbavě.